AKP Milletvekili aday adayı Dr.Hüseyin Şeyhanlıoğlu hicrethaber.com isimli haber sitesinde kaleme aldığı yazısında, Suruç olayının yeni bir Roboski olduğunu yazdı.

5048C1FF-805C-49B1-9E1C-06CED4310BF0

Fecri DOST – Mezopotamya24.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Süleyman Soylu’nun Suruç’ta yaşananlara dair iddiaları bizzat AK Parti Urfa Milletvekili adaylarından Hüseyin Şeyhanlıoğlu tarafından yalanlandı. Şeyhanlıoğlu, AK Partili milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve ailesini suçladı.

AKP’nin Urfa Milletvekili adaylarından Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, Hicrethaber.com’da yayımlanan yazısında Suruç’ta yaşananların iç yüzünü anlatarak AK Parti milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ı ve ailesini suçladı.

Şenyaşar ailesinin PKK’li olmadığı vurgulayan Şeyhanlıoğlu, olayı yeni bir Roboski olarak tanımladı. Yazının tamamı şöyle:

Akp milletvekili adayı olaydan 3 gün önce 1 tl lik eşyaların satıldığı ucuzcu bir dükkanı ziyaret ediyor. Dükkan sahibi Adam eski bir HDP ‘li olduğunu ve siyaset defterini kapattığını tövbe ettiğini söylüyor…bize daha gelmeyin diyor. Olay günü milletvekiliyle  yaklasik 50 kişilik grubuyla gelince tartışma çıkıyor ve yıldız ‘ın meşhur tefeci abisi adama küfür ediyor. Adam da içerde kadınlar olduğunu ve gitmelerini söylüyor…Bu esnada tartışma silahlı saldırıya dönüşüyor ve yıldızın kardeşleri ateş ediyor adam ve oğlu yaralanıyor…bunu gören dükkan sahibi adamın yeğeni pompalıyla gelip yıldızın tefeci abisini vuruyor.

14C731F7-9CBC-4D83-BA02-109955F83C2A

Yıldızın adamları yaralı adam ve oğlunu hastanede oksijen tüpünü kafasına vurarak öldürüyor. Hastane kameralarını bozan ve polis dahil herkesi dışarı çıkaran yıldızın adamları 

2- oğul ve babayı suriyedeki olaylar gibi bir vahşi bir şekilde infaz ediyor..

3- u de oruçlu olan ve gariban bir aile olan dükkan sahibinin eşinin ağıtları bana bunu yazdırdı.

1. Adamlar asla pkk li değildir. 

2.Olay sonradan görme tefecilikleriyle bilinen yıldız in hakaretleriyle başlamıştır.

3. Devlet görevini yapmamıştır.

4. Cumhurbaşkanına yanlış bilgi verilmiştir 

5.bu olay tam bir roboski kumpas olayıdır.

6. Pilotlar hatalı atış yapınca sıçtık derler…

7. Tefeci zalimlerin pisliğini temizlemek AK Partiye yakışmaz ve mutlaka suçlular cezalandırılmalılar

8. Olay seçimden önce aydınlatılmalı ve kamuoyuna paylaşılmalıdır…

9. Bu olay Şanlıurfa da ciddi infiale ve oy kaybına yol açacaktır….

Bir zulmu ancak duyurabiliyorummmmm…

Doç. Dr. Hüseyin ŞEYHANLIOĞLU

Ak parti Şanlıurfa aday adayı yazısı  

http://www.hicrethaber.com/suruc-ta-tefeciligin-siyasetteki-pisliginin-gercekligi/6772/

959CC074-7FBD-491D-BC44-2B53FA011F90


 

Suruç’ta yaşamını yitiren esnaf kardeşlerin annesi: Ah Tayyip ah sen vurdun oğullarımı..!

9B894791-D947-47AA-ADE7-FF1FEF369746

Suruç’ta yaşamını yitiren esnaf kardeşlerin annesi: Ah Tayyip ah sen vurdun oğullarımı.Mezarlıktan ağıt sesleri eksik olmazken, yaşamını yitiren esnaf kardeşlerin annesi Emine Şenyaşar “Bir değil iki değil hangi birine yanayım. Ah Tayyip Erdoğan, sen vurdun oğullarımı sen vurdun” diye ağıt yaktı. Urfa’nın Suruç ilçesinde AK Parti’li Milletvekili ve 24 Haziran seçimlerinde Şanlı Urfa adayı olan İbrahim Halil Yıldız ve akrabalarının Kuyumcular Çarşısı’nda bir esnafı ziyareti sırasında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş çıkan silahlı çatışmada dört kişi hayatını kaybetmişti.

Esnaflardan Celal Şenyaşar kendi dükkanında uğradığı silahlı saldırı sonucu olay yerinde, kardeşi Adil Şenyaşar ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Yine yaralı olarak hastaneye kaldırılan baba Hacı Esvet Şenyaşar’ın da hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı beşe çıktı. Polisin göz yaşartıcı gaz, TOMA’lar ve tazyikli suyla müdahale ettiği Suruç’taki cenaze töreninde, hayatını kaybeden iki kardeşin annesi, “Ah Tayyip Erdoğan, sen vurdun oğullarımı sen vurdun. Oğullarım açtı oğullarım oruçluydu” diyerek ağıt yaktı. Baba ve oğlun hastanede, Yıldız’ın yakınları tarafından açılan ateş sonucu öldürüldüğü iddia edilirken, hastanedeki kameraların da tahrip edildiği ortaya çıktı.

Bugün sabah saatlerinde Antep’den getirilen Şenyaşar kardeşlerin cenazesi ise Antep’den Urfa’ya sayısız kez polis engeline takıldı. Yaklaşık 10 araçla Suruç’a doğru yola çıkan cenaze, önce Birecik’te engellendi. Daha sonra ise Aligor girişinde polis cenazeye katılmak isteyenlere izin vermeyecekleri uyarısında bulundu. Bir yandan da cenazeye katılmak isteyen yüzlerce kişi ilçe mezarlığına doğru yola çıktı. Cenazeler mezarlığa varmadan, polisin gazlı ve tazikli su ile saldırı oldu. 

Polislerin ikazda bulunmadan yaptığı saldırıda boş araziye doğru kaçanların arasında bulunan HDP Urfa milletvekili adayı Songül Arpacı başına aldğı gaz kapsülü ile yaralandı. Cenaze töreni sırasında çok sayıda kişi gözaltına alınırken, aralarında kayyum atanmadan önce Suruç Belediye Eşbaşkanlığı yapan Nazlı Binici’nin de bulunduğu belirtildi. Asker ve polislerin etrafını sardığı mezarlığa ulaşanlar ve HDP’li heyet, cenaze aracının mezarlığa yaklaştırılmasına izin verilmemesi üzerine hayatını kaybeden iki kardeşin cenazeleri omuzlarda taşındı. 

Mezarlıktan ağıt sesleri eksik olmazken, yaşamını yitiren esnaf kardeşlerin annesi Emine Şenyaşar’ın isyanı mezarlıkta herkesi duygulandırdı. Anne Şenyaşar, “Bir değil iki değil hangi birine yanayım. Ah Tayyip Erdoğan, sen vurdun oğullarımı sen vurdun. Oğullarım açtı oğullarım oruçluydu” bu sırada mezarlığın içine doluşan polislere dönen anne, “Burada ne işiniz var. Sizin gözünüzün önünde oğlumu öldürdüler. Tayyip’in de yüreği benimki gibi yansın. Her şeyin başında o var” diyerek mezarın başında ağıtlar yaktı. Konuşmakta güçlük çeken anne Şenyaşar zaman zaman sinir krizi geçirdi. Ancak yarı baygınken bile oğlu Adil ve Celal’in isimlerini sayıkladı. 

Evli ve 3 çocuk babası olan 35 yaşındak Celal Şenyaşar’ın 9 yaşındaki kızı Melise ve 6 yaşındaki oğlu Emir’in mezarlıkta döktüğü göyaşları ise günün en acı karesiydi. Mezarlıkta olan HDP’li heyetten Ayşe Acar Başaran’ın Celal Şenyaşar’ın mezarlıkta sürekli baba diyerek ağlayan kızına “ağlama lütfen” demesi üzerine, Şenyaşar’ın 9 yaşındaki kızı Melis, “İnsanın babası ölünce ağlamaz mı?” cevabı çocukken babası faili meçhul bir cinayete giden Başaran’ı da duygulandırdı.

Dini vecibeleri yerine getirilen Celal ve Adil kardeşlerin mezarlarının yanında boş bir mezar daha kazıldı. Nedenini sorduğumuz aile ise babanın durumunun ağır olduğunu ve her an ölüm haberini beklediklerini söyledi. Aradan geçen 20 dakika sonra Antep hastanesinde yoğun babakımda olan baba Hacı Esvet Şenyaşar’ın ölüm haberi geldi. Bununla birlikte sinir krizi geçiren aile uzun süre mezarlıktan ayrılmak istemedi. Suruç ilçesinde taziye kurulurken baba Esvet Şenyaşar’ın da cenazesinin ertesi gün Suruç’a getirilip oğullarının yanına defnedildi.